5 dôvodov prečo gekóny kŕmiť kŕmivom Pangea
05 May

5 dôvodov prečo gekóny kŕmiť kŕmivom Pangea

Určite nám dáte za pravdu, že niekedy v živote stačí úplná maličkosť, ktorá Vás uchváti a vy sa jej začnete naplno venovať. Tak to bolo aj v prípade Matthewa Parksa, ktorého stretnutie s pagekónom Correlophus ciliatus uchvátilo natoľko, že sa rozhodol založiť spoločnosť Pangea Reptile. Začal s chovom gekónov a maloobchodným predajom krmiva. Ale ako sám hovorí, to, že bol v prvom rade chovateľom a chcel pre svoje zvieratá to najlepšie, stal sa z neho vedec a inovátor. O niekoľko rokov neskôr sa spoločnosť Pangea Reptile stala jedným z najväčších online predajcov krmív pre plazy.

Práve fakt, že aj my sme chovateľmi nás priviedol k myšlienke napísať tento blog a podeliť sa s Vami o vlastné skúsenosti s krmivom Pangea. Okrem faktu, že kašičky Pangea sú popri hmyze skvelým spestrením ich stravy majú aj mnoho ďalších výhod.

1. Zloženie

Zloženie kašičiek Pangea je starostlivo formulované tak, aby poskytovalo najlepšiu nutričnú hodnotu. Čo táto hodnota pre gekóny znamená? Pangea obsahuje prospešnú kombináciu proteínov, vitamínov a minerálov v každej zo svojich príchutí. Obsahuje ideálnu hladinu vápnika pre silné kosti a vajíčka, vysokokvalitnú bielkovinu pre rast a reprodukciu či ďalšie výživné látky, ktoré udržiavajú gekóny zdravé. Krmivo je výsledkom niekoľkoročného vývoja a testovania v spoločnosti Pangea, na jednej z najväčších zbierok gekónov na svete.

2. Chuť a vôňa

Teraz si poviete, ako môžeme poznať ich chuť. I keď sme kašičky nikdy neochutnali, vždy, keď ich pre gekóny pripravujeme veľmi pekne zavoňajú. A to nielen nám, ale určite aj im. Hneď ako krmivo vložíme do terária, tak nielen gekóny, ale všetok hmyz zalezený v najtemnejších kútoch terária vylezie a začne sa kŕmiť spolu s nimi. Predstavte si, ako sa gekóny kŕmia z jednej misky s cvrčkami a švábmi a pritom ich nezačnú loviť. Od kašičiek Pangea sa nevedia odtrhnúť a tak je isté, že im chutia.

3. Široký výber príchutí

Pangea je skvelým spestrením jedálnička gekónov a ponúka hneď niekoľko príchutí. Ide zväčša o užitočné spojenia ovocia a všetkých potrebných látok spomenutých vyššie. Ako medzi ľuďmi, aj medzi plazmi sa nájdu vyberaví jedinci. Spoločnosť Pangea brala ohľad aj na týchto rozmaznancov a vytvorila pre nich príchuť „figa a hmyz“, ktorá na rozdiel od ostatných ovocných príchutí neobsahuje banán. Pangea tiež ponúka krmivo s čistým obsahom hmyzu a takisto krmivo, ktoré napomáha lepšej reprodukcii. Všetky druhy kašičiek Pangea aj s presnejším popisom si môžeš pozrieť TU.

4. Cena

Môže sa vám zdať, že cena krmív Pangea je neprimerane vysoká, avšak opak je pravdou. Ak raz vyskúšate, uveríte, že Pangea je cenovo omnoho výhodnejšia ako hmyz. Balíček krmiva môže vydržať aj na niekoľko kŕmení, záleží samozrejme od počtu gekónov v chove. Samozrejme pre chovateľov väčšieho počtu gekónov odporúčame väčšie balenia. Ak sa rozhodnete krmivá najskôr Pangea vyskúšať, odporúčame Vám začať s menšími baleniami. Treba myslieť aj na to, že kašičky a hmyz je dobré, aj potrebné striedať.

5. Čas

Tento dôvod Vás rozhodne presvedčí. Aj keď sa o zvieratá, určite ako všetci chovatelia, veľmi radi staráme, občas nastane situácia, kedy kvôli iným okolnostiam nestíhame a gekóny potrebujú žrať. Vtedy je najjednoduchšie a pohodlnejšie namiešať Pangeu, naliať do misiek a dať ju zvieratám do terária.

Veríme, že sa nám podarilo priblížiť Vám Pangeu z pohľadu chovateľov a naše skúseností Vám budú na osoh