Čistiaci prostriedok na sklá terárií JBL Clean T
16 Jul

Čistiaci prostriedok na sklá terárií JBL Clean T

Čistenie sklenených terárií od nečistôt je častokrát náročné, pretože rôzne prípravky na sklá zanechávajú šmuhy, alebo neodstránia usadeniny, ktoré sa na skle vytvorili ak terárium rosíte. Ale najdôležitejšie je to, že takéto prípravky sú určené na okná či zrkadlá a tak je absolútne nevhodné čistiť nimi sklá, kde chováme zvieratá.

S prípravkom JBL Clean T je čistenie skiel veľmi jednoduché a účinné a naviac je netoxický a teda úplne nezávadný pre zvieratá aj rastliny. Vďaka pumpičke na vrchu nádobky prípravok jednoducho nastriekate na miesto, kde je sklo špinavé a nakoniec ho pretriete suchou handričkou alebo hubkou (môžete taktiež použiť hubku a handričku JBL WishWash).

Ak terárium rosíte a po čase sa vám na sklenených stenách terária vytvorí vápenatý povlak, ktorý je ťažko zmývateľný (tento povlak ma za následok tvrdá voda) použite tento prípravok tak, že ho nastriekate na miesta kde sa povlak nachádza a nechajte pár minút pôsobiť. Po chvíli zoberte suchú handričku alebo hubku a miesto zotrite.

S prípravkom JBL Clean T je možné čistiť aj misky na pitie alebo kúpanie, ktoré sú pokryté usadeninami. Postup čistenia je jednoduchý, zoberte suchú handričku, nastriekajte na ňu prípravok a nakoniec misku utrite.

Rozhodol som sa spraviť test produktu JBL Clean T na jednom z terárií kde je párik Goniusaurusov lichtenfelderi. Voda, ktorou rosím terárium, je obzvlášť tvrdá a zanecháva na sklenených stenách vápenatý povlak. V tomto prípade ide o ťažkú skúšku pretože povlak je skutočne silný.

12345 bcdefg

Takto vyzerá znečistená stena terária

Miesto ktoré budem čistiť som si orámoval čiernou páskou

Do ohraničeného miesta som nastriekal prípravok JBL Clean T

Finálna verzia miesta po utretí handričkou

Na záver: Prípravok JBL Clean T som na ohraničené miesto naniesol a znova utrel 4-krát. No výsledná práca stojí za to :-)